تحلیل پلان بیمارستاننمونه موردی بیمارستان

تجزیه و تحلیل بیمارستان کودکان اولینا، به همراه نقشه ها و تصاویر

نمونه موردی بیمارستان خارجی

تجزیه و تحلیل بیمارستان کودکان اولینا

کد محصول: a 44

با وجود اینکه تحقیقات گسترده‌ی علمی رابطه‌ی تنگاتنگ میان سلامت جسم و شرایط محیط و ساختمان را اثبات کرده است، به‌سختی می‌توان بیمارستانی را یافت که از نظر معماری به این مسئله اهمیّت داده باشد. گروه معماری هاپکینز، با تکیه بر شیوه‌های صحیح و متعادل زندگی و استانداردهای آن، ایده‌ی متناقضی را با شعار «بیمارستانی که شبیه بیمارستان نیست»، ارائه نمودند که برنده‌ی رقابتی در سال 1999 شد.  این پروژه، آزادی بیشتری برای تجربه کردن به طراحان و کارفرمایانشان داده: آزادی‌ای که نسبت به دستورالعمل‌های خدمات ملّی سلامت (NHS) به مراتب بیشتر دستشان را باز گذاشته است.
با تغییرات کوچکی که در تزئینات فضایی برای نمایش آرزوهای کودکان طرّاحی شده، بیمارستانی پدید آمده است که با نور، رنگ و جانماییِ خود کلیشه‌ها را بر هم می‌زند. اِلِمان مرکزی در این بیمارستان یک «گلخانه» است، فضایی بزرگ و شیشه‌ای که شامل فضاهای عمومی، عناصر ارتباطی میانی طبقات (دو آسانسورِ وسیع و شیشه‌ای به سمت بخش‌ها) و خدمات فوق‌العاده‌ی دیگری چون مدرسه و ایستگاه رادیویی است، که سبب جان بخشیدن به بیمارستان می‌شوند. شیشه‌ای موّاج به‌گونه‌ای طرّاحی شده است که نور و هوای تازه‌ی فضاهای سبز همسایه مثل پارکِ آرچ‌بیشاپ، باغ‌های کاخِ لَمْبِث و رودِ تِمز را به داخل ساختمان هدایت می‌کند و همزمان به شاخصِ جدیدِ رودخانه در ضلع مقابل ؤِستمینْستر تبدیل می‌شود. (جایی که هاپکینز در سال 2001 بلوک صُلبِ خانه‌ی پورتکولیس را ساخت، که دفاتر پارلمان در آن قرار دارند.)

تجزیه و تحلیل بیمارستان کودکان اولینا
در زیر پوسته‌ی شیشه‌ای، ساختمان با مقطعی L ـ‌ شکل طراحی شده است. کلینیکها، نمایشگاه‌های عمل جرّاحی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در سه طبقه در زیرزمین واقع شده‌اند. (نور طبیعی آنها از طریق بازشو‌هایی به‌سمت آتْریوم تأمین می‌شود.) بخش‌های پذیرش در طبقاتی است که به سمت فرهنگستان موسیقی باز می‌شود. در هر طبقه‌ کُریدورهای موج‌دارْ فضاهای باز و فضاهای مخصوص مُلاقات والدین را از اتاق‌ها جدا می‌کند. همه‌ی بخش‌ها با طرح کف‌ِشان، که نمودی از جهان طبیعت است، شناخته می‌شوند (به‌عنوان مثال، دریا، جنگل و آسمان). از این نمادها در تابلوی اطّلاعات بیمارستان نیز استفاده شده است. این ایده برای بهتر کردن خاطره‌ی بیمارستان در ذهن بیماران و همراهانشان طرّاحی شده است.

تجزیه و تحلیل بیمارستان کودکان اولینا

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول : تجزیه و تحلیل بیمارستان کودکان اولینا، به همراه نقشه ها و تصاویر
  • فرمت فایل:power point
  • تعداد صفحات: 33
  • حجم فایل: 2 مگابایت

 

قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان


تجزیه و تحلیل بیمارستان کودکان اولینا، پلان بیمارستان ،برنامه فیزیکی بیمارستان،ظوابط و استاندارد بیمارستان نمونه موردی بیمارستان،تحلیل بیمارستان،تحلیل بیمارستان خارجی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا